Máte doma škôlkára? Pozrite si naše pyžamkové novinky. Milí naši, dopravu do SR a ČR nad 150€ máte u nás ZADARMO!

VAČICE - NÁŠ PRÍBEH

 

Dnes už spíme dobre. Nebudíme sa kvoli tomu, aby sme v noci prikrývali studené odkopané deti. Oni majú kvalitnejší a hlbší spánok, sú v teplúčku a nebojíme sa, že prechladnú. 


Nebolo to tak vždy a samozrejme, že i my sme zažívali ťažké noci a krušné rána.

Keď sa nám narodila prvá dcérka, nemali sme žiadnu skúsenosť so starostlivosťou o bábätko, nemali sme nič naštudované, nedostávali sme (niekedy našťastie) ani žiadne “dobre mienené rady”.
Táto naša sladká nevedomosť a okamžitý kontakt koža na kožu po pôrode bol skvelým štartom ku kontaktnému rodičovstvu. 

Spávali sme spolu v posteli, čo mi veľmi uľahčovalo nočnú starostlivosť. Túlila som si ju a voňala jej vlásky celú noc pod spoločnou prikrývkou. 
Keď podrástla, začala loziť, a tak prišla aj fáza nočného cestovania po posteli. 

Poznáte to iste aj vy. Dieťa sa odgúľa spopod paplóna, spí..spíte aj vy..no nie nadlho. O nejaký vám neznámy čas (lebo stále sa snažíte tuho spať) začne mrnčať, mrví sa a nasleduje plač. Vy ho uspíte, ale o chvíľu je to tu znova. Dieťa sa zase odgúľa, kopne muža do hlavy, ten sa zobudí, posunie dieťa, a tým ho zobudí, lebo ešte nestihlo tuho zaspať po predošlom prebudení. A vy ste znova v kolotoči: nadojčiť, čičíkať, uspať. Po pár takýchto  prebudeniach som sa ráno cítila ako po zabehnutom maratóne.

Dlho mi trvalo, kým som prišla na to, že jej večné mrnčanie nie je len o raste zubov, hlade, či spánkových cykloch. Ale jednoducho môže prameniť z toho, že jej je jednoducho ZIMA.  

Veľa som hľadala a pýtala sa skúsenejších rodičov. Skvelé, ževraj spacie vaky. Hurá! Objednala som jeden, kúpila druhý, požičala, zdedila..rôzne veľkosti a hrúbky. 
Prvá noc väčšinou prebehla ako tak dobre, ďalšiu už kopala a plakala dovtedy, kým som jej vak nerozopla a vyslobodila nohy.  

Nechápala som, čo robím zle.. Veď iným to predsa funguje. .moje materské kompetencie značne klesali.

Zlom nastal v momente, keď som začala za vidinou lepšieho spánku nemilosrdne strihať, párať, prešívať a šiť. Oprášila som šijací stroj a prešila hotový vak kúpený za pár eur na bazáre. Pridala som patenty na nohy. Hneď večer prebehol test, skúška pravdy... 

..a viete čo?? Ono to fungovalo... dcérka vak s otvormi na nohy akceptovala a dokonca spala pokojne, nekopala, nemrnčala. 

Bol to však len začiatok, stále bolo čo zlepšovať. Nasledoval výber kvalitných prírodných materiálov s bezpečnými certifikátmi kvality pre najmenšie detičky. A nekonečné ladenie strihu so skúsenou krajčírkou.  
Vznikol spací vak s nohami, ktorý bol dostatočne široký, neobmedzoval dcérku v pohybe, mohla sa otáčať, skrútiť nožičky pod seba, alebo ich prirodzene dať do flexno-abdukčnej polohy, dôležitej pre správny vývoj bedrových kĺbikov. 

Na prototypy sme použili len prírodné materiály, vždy v kombinácii s merinom. 
Viete čo je na merine super? Neškriabe, je pružné, jemné a ideálne aj pre atopických ekzematikov, funguje ako termoregulátor, v zime hreje, v lete odvádza od pokožky vlhkosť, udržiava dieťatko v teple, aj keď sa spotí, alebo si cvrkne, odpudzuje pachy, takže starostlivosť je veľmi jednoduchá. Stačí ho vyvetrať. Je priedušné a pokožka dieťatka môže dýchať.

 

 A tak vznikli Vačice. 

Vyrábame lokálne – či už ide o pletiarne, výrobcov látok, šiciu dielňu, tlačenie vzorov na látky. Snažíme sa znižovať uhlíkovú stopu a podporovať miestnych malých podnikateľov.
Šijeme z prírodných materiálov bez škodlivých chemikálií, bezpečných pre naše deti a životné prostredie. 
Máme radi dizajn. Chceme aj vám spríjemňovať každodennú rodičovskú rutinu.  
Kvalitné dielenské spracovanie a rastúci strih predurčuje tento produkt na dlhodobé používanie viacerými deťmi. Sme vyznávači slow fashion a zero waste. Všetky zvyšky látok sťahujeme z výroby a plánujeme využiť pri tvorbe nových produktov.


Dnes je to už pár mesiacov, čo sme na trhu. Absolvovali sme veľtrhy, spustili e-shop, máme pozitívnu spätnú väzbu od zákazníčok, presvedčili sme aj totálne zarytých odmietačov klasických spacích vakov. 
Nesmierne sa tešíme, že to čo pomohlo nám, pomáha aj vám:) Z nesmelej myšlienky vznikol projekt, značka, eshop, malý rodinný biznis...splnený sen.