Milí naši, vitajte a dobre sa tu cíťte:) Dopravu nad 150€ máte u nás ZADARMO!

Ako vybrať spací vak?

Ako vybrať správnu veľkosť vaku pre vaše dieťatko? 

 

Nie jedna mamička si kladie otázku, ako často bude musieť kupovať nový spací vak pre dieťatko. Oplatí sa investovať peniažky, keď o pol roka dieťatko vyrastie a bude potrebovať väčšie číslo?


Dobrou správou je, že s našimi spacími vakmi môžete na túto obavu úplne zabudnúť. Naše zákazníčky kupujú vaky pre deti, ktoré im vydržia pokojne aj tri roky. 

Veľkosti našich spacích vakov sa totiž prekrývajú a dieťatko, ktoré aktuálne nosí veľkosť 98, pokojne vynosí vačicu s veľkosťou S, M aj L. 

1573

Ak však pre dieťatko kupujete úplne prvú vačicu, riaďte sa aktuálnou veľkosťou a potrebou dieťatka v danom čase. Vašim hlavným pomocníkom môže byť tabuľka nižšie:

 Vždy však existujú výnimky, a tak ako dospeláci si nie vždy kupujú rovnakú konfekčnú veľkosť, aj u našich detí je dobré prihliadať na rôzne ďalšie faktory:
  • Ak má vaše dieťatko predispozíciu byť vyššie po vás, rodičoch a vy s výberom veľkosti váhate, je v poriadku vybrať radšej väčšiu veľkosť. 
  • U novorodencov vo všeobecnosti odporúčame veľkosť S, a to aj v prípade, že máte pocit, že vaše bábätko rastie príliš rýchlo. Kým má bábätko cca 6 mesiacov, naozaj priberá a rastie rýchlejšie než by sme čakali, no neskôr sa to výrazne spomalí alebo zastaví. 
  • Ak kupujete zimný vak z konope je dobré počítať so zrážanlivosťou, ktorá vyplýva z povahy tohto prírodného materiálu. V tomto prípade odporúčame zvoliť väčšiu veľkosť.

 

 

tabulka-03

Ako vybrať vak, vačicu, podľa teploty v miestnosti.  

 

Naše spacie vaky

Prehľadná tabuľka
všetkých našich vakov,
pre jednoduchší výber

Letný

Celoročný

Zimný

Extra zimný

Použitie leto jar, leto, jeseň, zima jeseň, zima, jar jeseň, zima, jar
Teplota v miestnosti 23 - 30 °C 20 - 27 °C 19 - 25 °C 17 - 23 °C
Počet vrstiev vaku 2 2 2 3