Doprava zadarmo pre objednávky nad 105 EUR / 2600 CZK.

Naše materiály

 

Snažíme sa o to, aby naše produkty boli čo najviac:
  • udržateľné a ekologické
  • trvácne a funkčné
  • pekné a jedinečné
  • lokálne
janko-ferlic-specialdaddy-eBtwD6ZG78I-unsplash_small  

 

Materiály, ktoré nájdete v našich spacích vakoch a doplnkoch:

Merino vlna

100% merino vlnu používame ako vnútornú vrstvu našich spacích vakov. Je to ozajstné supervlákno! Najviac oceňujeme jej schopnosť regulovať telesnú teplotu a to, že podľa potreby chladí alebo hreje. Dokonca aj vtedy, keď je prepotená. Merino ovca sa považuje za jednu z najstarších druhov oviec vôbec. Je známa svojou jemnou a mäkkou vlnou, ktorá jej umožňuje prežívať v extrémnych podmienkach.

 

Merino vlna:

  • pomáha regulovať telesnú teplotu
  • odvádza vlhkosť a nepáchne
  • na rozdieľ od klasickej vlny je mäkučká a môžete ju nosiť ako prvú vrstvu
  • je to prírodný materiál, ktorý sa 100% rozloží v zemi alebo vo vode (už žiadne mikroplasty!)
  • je hypoalergénna a prirodzene antibakteriálna
  • nie je potrebné ju často prať, stačí ak ju budete pravidelne vetrať a skladovať v suchom prostredí

 

sheep-3661084_1920

 

Bio-bavlna s GOTS certifikátom:
Ako vonkajšiu vrstvu našich spacích vakov používame najčastejšie bavlnu s GOTS certifikátom. Konvenčné pestovanie bavlny je veľmi náročné na použitie insekticídov a herbicídov a taktiež trvale poškodzuje pôdu, vodu ako aj miestne komunity pestovateľov. Certifikát GOTS (Global Organics Textile Standard) je komplexná certifikácia, ktorá zohľadňuje environmentálne/ekologické kritériá pre celý proces pestovania od výberu osiva, dopady na pôdu, ošetrovanie produktov a taktiež sociálne kritériá ako fair trade obchodovanie a pod. Pre viac informácií pozrite www.global-standard.org
Takto pestovaná bavlna je samozrejme drahšia ako konvenčná bavlna. Je to ale len preto, že cena konvenčného pestovania nezohľadňuje škody, ktoré spôsobuje prírode a miestnym komunitám.
 
Zimný vak má vonkajší materiál v zložení 20% konope, 30% bambus, 50% bio-bavlna. Tento materiál je 100% prírodný, bez farbenia, mierne elastický a úžasne príjmený.
 
Bambus je udržateľný prírodný materiál. Má veľmi jemné a mäkké vlákno, ktoré je prirodzene antibakteriálne. Jeho termoregulačné vlastnosti mu umožňujú, aby v lete chladilo a v zime hrialo.
 
Textil vyrobený z konope je mimoriadne trvácny a taktiež 100% prírodný. Jej pestovanie nevyžaduje použitie chemických prípravkov. Navyše je prirodzene odolná voči mikróbom a plesniam a má mimoriadne dobré izolačné vlastnosti, ktoré v tejto zmesi pôsobia synergicky z bambusom a bavlnou.
 
 
Naše farebné látky sú s láskou dizajnované a potlačené na Slovensku najmodernejšou technológiou digitálnej pigmentácie, bez použitia a znečisťovania vody. 

 

 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.